10.11.20р.96 група трактористів. Громадянська освіта

 Тема:Практичне заняття " Подолання стереотипів"

ПРИГАДАЙТЕ

 1. Що таке конфлікт?

 2. Чому виникають конфлікти?

 3. Конфлікт  — це позитивне чи негативне явище?

Ви вже знаєте, що конфлікт є  невід’ємною частиною життя людини. На думку дослідників, по-різному реагуючи на різні конфліктні ситуації, їхні учасники при розв’язанні конфліктів дотримуються декількох основних стилів:

 • Стиль конкуренції. Використовуючи його, людина діє активно й  прагне йти до вирішення конфлікту власним шляхом. Вона не зацікавлена у  співробітництві з  іншими і  здатна на вольові рішення. Цей стиль ефективний за умови поєднання якоїсь влади, зосередженої у  ваших руках, із переконаністю, що саме ваше бачення розв’язання проблеми правильне і  ви маєте можливість наполягати на цьому. 

• Стиль пристосування. Людина діє спільно з партнером у спіл - куванні, не намагаючись відстоювати власні інтереси. Його використовують, коли вирішення конфлікту важливе для парт - нера, але не суттєве для вас. Цей стиль корисний тоді, коли ви не можете перемогти, оскільки інша людина має більшу владу, або коли ви вважаєте, що краще зберегти добрі стосунки, ніж відстоювати свої інтереси. 

• Стиль ухилення. Використовуючи його, людина не відсто - ює свої права і  не бажає співпрацювати для вирішення про - блеми. Він доцільний, коли ви не бажаєте втрачати сили на вирішення проблеми або коли відчуваєте, що перебуваєте в  безнадійному стані. Також він можливий, коли ви непра - ві, відчуваєте, що інша людина має рацію, більшу владу або ви просто не збираєтеся далі підтримувати стосунки із цією людиною.

 • Стиль співробітництва. Дотримуючись його, людина бере участь у  вирішенні конфлікту, відстоює свою позицію, намагаючись при цьому враховувати інтереси іншої сторони. Порівняно з  іншими цей стиль вимагає тривалішої роботи  — спочатку відкрито оприлюднюються проблеми сторін, а потім відбувається їх обговорення та пошук шляхів вирішення, доцільний, коли розв’язання конфлікту важливе для обох сторін, якщо вас пов’язують тривалі стосунки з  партнером, якщо обидва учасники конфлікту мають однакову владу або не помічають різниці у  становищі для того, щоб на рівних шукати шляхи вирішення проблеми.

 • Стиль компромісу. Користуючись ним, можливо частково задовольнити інтереси кожної сторони конфлікту. Він найбільш ефективний у  випадках, коли обидва учасники прагнуть одного й  того самого та усвідомлюють, що одночасно отримати це не зможуть. Вони прагнуть швидко знайти рішення, навіть тимчасове, і  для цього згодні відмовитися від початкової мети. Одночасно із цим компроміс дозволяє їм зберегти добрі стосунки.


Домашнє завдання:

1. Опрацювати конспект.

2.Законспектувати стилі розв’язання конфліктів.

 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

07.05.2021 Громадянська освіта 6 група кравців