16.03.2022 Етика 94 група електромонтерів

 Тема: Господарсько-економічні основи щасливої сім’ї.

Господарсько-економічні відносини у сім’ї становлять ха­рактер і результат господарсько-виробничої діяльності людини і передбачають її оволо­діння різноманітними знаннями, обсяг, зміст і рівень яких залежить від масштабів господарської діяльності і тих конк­ретних функцій, які виконує член сім’ї у процесі її реалізації; вміння аналізувати, планувати, передбачати, професійно вико­нувати свої функції, думати економічно, логічно, масштабно; економічну і господарську готовність та необхідність доцільної рівномірної (з урахуванням статевої належності) участі всіх членів сім’ї у господарських справах; уміння правильно і спра­ведливо розподіляти сімейні обов’язки, виконувати свою части­ну роботи з готовністю, без роздратування; уміння планувати, розподіляти, дотримуватися сімейного бюджету, не виходячи за його межі.

Народна сімейна педагогіка протягом тисячоліть виробила правила, канони, традиції, дотримання яких приносило батькам, сім’ї, як правило, бажаний результат – формування у дитини, підлітка, юнака (дівчини) необхідних людських якостей, серед яких важливими були трудові якості.

+Серед найважливіших положень народної педагогіки в цьому плані виділимо раннє включення дітей у трудове життя. Раннє залучення дітей до праці, якою займалися дорослі, починаючи з самообслуговування і закінчуючи реальною допо­могою старшим, має винятково важливе значення для усвідом­лення дітьми своїх обов’язків, для формування готовності виконувати свою роботу “через не хочу”.

Важливу роль у господарсько-економічних відносинах членів родини займає формування й розумна міра задоволення, забезпечення життєвих потреб особи, її бажань. У народі застерігають: якщо хочеш мати в своїй сім’ї виродка, дай синові чи дочці все, що вони хочуть, і позбав їх можливості працювати. За народними переконаннями тільки той може бути щасливим, хто працює (“Щастя не в хмарах ховається, а працею здобувається”, “Праця – ключ до щастя”).


Значна увага у вдосконаленні сімейних господарсько-економічних відносин зараз надається побутовій техніці, що полегшує ведення домашнього господарства (пральні машини, кухонні комбайни, інші електроприлади). Вони сприяють більш справедливому розподілу домашніх обов’язків між усіма членами сім’ї, творчому ставленню, розумному плануванню й чіткій організації домашньої праці.

+Участь усіх членів у розподілі й плануванні сімейного бюджету (прибутковій та витратній його частинах), демо­кратизм і повна довіра у витраті коштів сприяють безпо­середньому зміцненню родинних почуттів, формуванню колек­тивістських стосунків, побудові сприятливого психологічного клімату сім’ї.

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал, законспектувати. На прикладі власної родини розповісти, як батьки привчають до праці(письмово 5-6 речень)




Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

07.05.2021 Громадянська освіта 6 група кравців