Етика
Тема: Дошлюбний період.
До цього періоду відносять взаємодію з партнером до шлюбу.
Виділяють дошлюбне знайомство і дошлюбне залицяння.
Дошлюбне знайомство. Відома статистика дошлюбного знайомства:
· 36,7% молодих людей знайомляться в місцях відпочинку і проведення дозвілля.
· 31% молодих людей знайомляться за місцем навчання або роботи.
· 9% молодих людей, які стали подружжям, жили на одній вулиці чи в одному будинку, знайомі з дитинства.
· 8% познайомилися на вулиці або в транспорті.
Таким чином, переважна кількість знайомств здійснюється в обстановці, віддаленої від реальності: у місцях дозвілля, відпочинку, магазинах модного одягу, транспорті. Більшість таких ситуацій супроводжується «ефектом ореола». В основному молоді люди хочуть справити враження. Це стосується як зовнішнього вигляду, так і власних філософських міркувань щодо життя. У таких умовах відбувається спілкування «масок», яку кожен одягає на себе. Аналіз шлюбних оголошень підтверджує такий факт, оскільки лише 2% шлюбних оголошень містять натяки на якісь недоліки чи вади.
За даними опитування молодих американців, більшість знайомств відбувається в клубах, в холах навчальних закладів, загалом «в школі», це пояснюється тим, що навчальна діяльність займає багато часу. Знайомства зав'язуються після обміну поглядами, розмови. Також поширені відеознайомства, знайомства по оголошеннях, комп'ютерні знайомства, знайомства в барі. У престижних коледжах організовуються спеціальні вечори знайомств.
Знайомство до шлюбу розрізняється не тільки за характером, але і за тривалістю. Дослідники з'ясували як час дошлюбного знайомства впливає на збереження шлюбних відносин. Оптимальний термін розвитку дошлюбних відносин, що корелює з успішністю шлюбу, складає 2 роки. Як занадто короткий, так і занадто довгий період є факторами ризику для стійкості шлюбних відносин. Короткий період дошлюбних відносин недостатньо інформативний і не сприяє гарному пізнанню свого партнера. Тривалий період веде до спаду сексуальної привабливості, знижується інтерес і новизна міжособистісних відносин. Тривалість дошлюбного знайомства вимірюється не астрономічним, а психологічним часом: одній парі для глибшого знайомства вистачає дня, а іншій - і на для поверхневого знайомства знадобляться роки.
На долю шлюбів впливає не тільки тривалість та інформативність знайомства, а й факт життя дітей поза сім'єю або в сім'ї, а також якість відносин в генетичній сім'ї.
Коли батьки подружжя не розлучалися і не кидали сім'ю, співвідношення розлучень і шлюбів складає 1 до 6-8 сімей; коли батьки розлучалися одного з подружжя – 1:4-2; коли розлучалися батьки обох подружжя – 1:2-6. Особи, які виросли в повній сім'ї, розлучаються рідше, ніж з неповних.
Відносини молодих людей протягом дошлюбного періоду в корені відрізняються від відносин у шлюбі. Вони багато часу проводять разом, коли не бачаться – скучають. Їм рідко буває нудно вдвох, вони знаходять задоволення в різноманітних спільних заняттях, як у виконанні повсякденних справ, так і в «абсолютно безумних». Вони багато розмовляють, обговорюють, сперечаються, діляться враженнями, фантазують, будують плани на майбутнє. Сексуальне життя відрізняється частотою контактів, гостротою відчуттів, постійним експериментуванням. Емоційні відносини хоч і насичені, але дуже нестабільні - від обожнення до образ, «гнів на милість» і навпаки. Побутові проблеми: розподіл обов'язків, планування спільного бюджету їх навряд чи турбують. У відносинах присутня ідеалізація партнера.
У шлюбіситуація змінюється, і якщо дошлюбний період виявився недостатньо ефективним, відносини можуть погіршилися. Це пояснюється багатьма факторами: молоді починають вести спільне життя, їм доводиться вирішувати не тільки проблеми власних стосунків, але й побутові проблеми. У більшості випадків змінюється матеріальне становище, і від багатьох раніше улюблених дорогих задоволень доводиться відмовитися на користь найнеобхіднішого. Молоді більше часу проводять разом, у них менше можливостей відпочити один від одного, можуть змінитися відносини - як в емоційній, так і в сексуальній сфері. Багато проблем виникає через появу зобов’язання жити «з урахуванням» іншої людини, відтепер потрібно дбати не тільки про свої інтереси. Більшість з цих проблем можуть і не з'являтися, якщо молоді люди змогли адекватно використати дошлюбний період.
Домашнє завдання: опрацювати матеріал,коротко законспектувати.
Комментарии
Отправить комментарий