Етика

 Тема: Як гідно поводитися у ситуації розриву стосунків.

Кожен з нас справляється з розставанням по-своєму. Більшість замикаються в собі і ллють сльози за втраченим особистого щастя, в той час як інші старанно відволікаються від переживань, кажучи, що час лікує.

Позбавлення від душевного горя прийде в разі, якщо стадії розставання будуть пройдені правильно і поетапно.

Психологія розставання розрізняє 5 етапів розриву, усвідомивши які, легко зрозуміти, як подолати психологічний дискомфорт, пов’язаний з втратою коханої людини.

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

етапи розставання

Щоб мінімізувати неприємні наслідки після розпаду відносин, як чоловік, так і жінка в першу чергу визначають, на якому етапі після розставання вони знаходяться. У психології відносин виділяють 5 стадій, які допоможуть зрозуміти, як відбувається розрив:

Щоб швидко оговтатися після розриву відносин, важливо упевнитися, що не відбулося зациклення на одній стадії, а триває рух вперед – назустріч новим перспективам і можливостям. Розібратися в ситуації допоможуть характерні ознаки етапів після розставання у обох сторін.

заперечення того, що відбувається

Першою реакцією після думки про розставання з коханою людиною стає заперечення. Свідомість не готове різко прийняти той факт, що ви більше не разом, а всі надії на безтурботне спільне майбутнє канули в небуття.

Найсильніший стрес від обставин, що склалися тільки посилює захисну реакцію, яка проявляється в запереченні того, що відбувається. Емоції від переживань на першій стадії варіюються, але в основному це паніка, розчарування і відчай.

Інші ознаки складного періоду:

  • Ступор, туга, заціпеніння.
  • Тривожний стан, неврози.
  • Втрата апетиту, безсоння.
  • Страх перед майбутнім.
  • Нерозуміння причин ситуації.

На початковому етапі розриву в голові крутиться думка про те, що відбувається нереально. Незважаючи на будь-які конструктивні аргументи, достукатися до людини, що знаходиться в стадії заперечення, практично неможливо. Стрес діє подібно знеболюючого ліків, яке стримує лавину емоцій, готову вирватися назовні.

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

Тривала фаза заперечення часто обумовлена ​​страхом випробувати гіркі душевні муки після її завершення. Тут не завадить здригнутися і тверезо оцінити ситуацію. Важливо продовжувати жити звичним життям і не уникати рутини. Головне не боятися просити допомоги у близьких і рідних людей, які не залишатися наодинці з собою. Знайти нові захоплення та інтереси.

Емоційне вираження почуттів

Стадія заперечення йде, її змінюють біль, злість, агресія і роздратованість. Ці прояви характерні для опису стадії емоційного вираження почуттів. Вона має прийти, як грім серед ясного неба, разом з нею приходить усвідомлення того, що відбувається. Цей етап розставання проходить швидко, але яскраво і експресивно. Всі можливі негативні почуття загострюються.

Ініціатора розлучення гризе почуття провини, а його партнера долає лють і біль. На етапі агресії важливо не втрачати здатності міркувати розсудливо і контролювати свої дії. Потрібно пам’ятати, що необдумані вчинки можуть призвести до непоправних наслідків. Придушити негативні емоції простіше, ніж тримати образу в собі, а після пожинати її плоди.

Спроба відновити відносини

Переживши стадію емоційного вираження почуттів, ініціатор розриву заспокоюється, чого не можна сказати про залишену партнері. Останній усіма силами намагається відновити стосунки, забувши про свої образи.

Головна проблема цього етапу полягає в тому, що найчастіше любов вже втрачена, а залишений чоловік продовжує жити минулим.

Важливо розуміти, що навіть у разі відновлення відносин, вони не будуть колишніми. Усвідомлення цього допоможе прийняти факт втрати і відпустити ситуацію.

Вдале завершення періоду наблизить позбавлення від душевних переживань.

депресія

Після успішного прийняття розриву, приходить четверта стадія – депресія. Це єдиний етап розставання, який має відмінні риси у жінок і чоловіків. Причина різного сприйняття цієї стадії в тому, що апатія після розставання рідше проявляється у чоловіків, ніж у представниць прекрасної статі.

Велика частина чоловіків не схильна довго сумувати після розриву, чого не можна сказати про їх колишніх партнерок. Останні часто впадають в апатію, відчувають байдужість по відношенню до того, що відбувається, а сил на боротьбу з цим станом вже не залишається. Психологи по праву виділяють цю стадію розставання як найбільш важку у жінок.

Стадії розставання: які вони, як їх пережити після розриву

Коли безпорадність від втрати гризе зсередини, єдине, що може допомогти – сконцентрувати увагу на тому, що залишилося. Настав час згадати мети, події і причини, які приносили радість ще до зустрічі з колишнім партнером. Близькі люди допоможуть заповнити душевну порожнечу, знайдуть привід для нових позитивних емоцій, втрачених разом з відносинами.

Слід пам’ятати, що період апатії часто є причиною багатьох необдуманих і навіть небезпечних для життя вчинків. У затяжних і важких випадках такого стану слід звернутися за допомогою до психотерапевта, щоб гарантувати вихід з депресії.

ухвалення ситуації

Після пережитої стадії депресії, починається період прийняття реальності. Тепер можна зітхнути на повні груди і повернути все на круги своя.

Історія розставання тепер сприймається як цінний досвід, а про «кінець життя» не може бути й мови. Думки про партнера з кожним днем ​​йдуть зі звичного життя, а його образ дійсно віддаляється все далі

Як пережити розлуку

Розрив – це один з найбільш обтяжливих періодів в житті. Щоб впоратися з сумом, у багатьох йдуть місяці або навіть роки. Залишений людина готова на все, тільки б швидше пережити хворобливе розставання і повернутися до повноцінного, щасливого життя. Кілька порад допоможуть впоратися з розлукою легше і швидше:

  1. Будьте менш суворі до себе. Фраза «ми розлучаємося» з вуст коханої людини зазвичай шокує і ступор. Біль, гнів, образа, ненависть і ще багато інших негативних почуттів і емоцій пронизують наскрізь в першу ж секунду після усвідомлення розриву. Відчувати подібне – нормально. Замість того, щоб картати себе за душевну слабкість, слід виявити поблажливість і дати емоціям повний хід.
  2. Не бійтеся просити допомоги. У кожного з нас є рідні і близькі люди, які на перший поклик прийдуть на допомогу. Стиснення – це останнє, що має хвилювати людини, що зазнає на собі наслідки тяжкого розриву. З підтримкою улюблених людей все етапи розставання пройдуть простіше як у чоловіків, так і у жінок.
  3. Живіть колишнім життям. Переживаючи складний розрив, багато хто воліє брати відгули, замість того, щоб займатися звичайними щоденними справами. Наслідки розставання пройдуть куди швидше, якщо замість зациклення на прикрощі виконувати звичні робочі обов’язки.

Жалість до себе – одна з головних проблем, які заважають пережити розрив. Подумайте про близьких людей, метою, надіях, про все хороше, що є у вашому житті, і маячать попереду горизонти стануть райдужними і привабливими. Розставання перестане здаватися трагічною проблемою поряд з поточними радощами.

Щоб пережити розставання максимально безболісно, ​​потрібно поетапно пройти всі стадії розриву. Прислухаючись до порад психологів, вдасться мінімізувати негативні наслідки розставання


Домашнє завдання: опрацювати матеріал, законспектувати виділене


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

07.05.2021 Громадянська освіта 6 група кравців